Edita Šilhánová


Téma udržitelnosti je mi dlouhodobě blízké. Jako matce dvou dcer mi záleží na tom, v jakém světě budou žít. Baví mě vzdělávat a inspirovat ostatní tak, aby pro ně udržitelnost nebyla jen prázdné slovo, ale aby jí rozuměli, pochopili její význam a stala se součástí jejich života.

Krátce o mně

Jsem zkušená manažerka a právnička s opravdovou vášní pro udržitelnost, zelenou budoucnost a diverzitu.

Během svého 20letého působení v advokacii a ve vrcholovém vedení Pivovarů Staropramen jsem získala mnoho zkušeností, které zúročuji na své současné pozici a ráda se o ně podělím i s vámi.

Pivovary Staropramen jsou součástí nadnárodní společnosti Molscon Coors, kde jsem vedla tým, který byl odpovědný za právní agendu firmy, interní a externí komunikaci, vnější vztahy a krizové řízení. Několik let jsem řídila tuto agendu mezinárodně – pro ČR, SR, a Maďarsko.

Zde jsem také dostala příležitost budovat agendu spojenou s udržitelností. Od charity a CSR jsme se s kolegy postupně dostali ke komplexnímu pohledu na udržitelnost a k systematické práci s ní. A byla to pro mě jasná volba, kam směřovat svoje kroky po odchodu na tzv. vlastní nohu.

S Marií Zemanovou jsme založily společnost zaměřenou na strategické poradenství v oblasti ESG a udržitelnosti. Našim zákazníkům pomáháme nejen v oblasti ekologické a sociální, ale také s vnitřním a vnějším nastavením firmy. Zkrátka vytváříme pro ně strategii udržitelnosti šitou na míru a věnujeme se i vzdělávání a osvětě v této oblasti.

„Věřím, že propojení podnikání a udržitelnosti podporuje obchodní výsledky a vede k dlouhodobé prosperitě a růstu firmy.“

Co mě baví kromě práce

S radostí provázím své dvě dcery životem a také se pokaždé těším na příjemné setkání s přáteli. Věnuji se józe, která mě nadchla natolik, že jsem se stala její instruktorkou. Líbí se mi pohled na svět z koňského hřbetu a když mám volný večer, ráda zajdu do divadla, na balet nebo si ho zpříjemním zajímavou knížkou.


Kde jsem získala znalosti

Kde jsem získala zkušenosti