KONFERENCE

Renesance
nájemního bydlení

Společnost Real Estate Academy
si vás dovoluje pozvat
na konferenci, která se koná
13. 10. 2021 v Praze

KDY / KDE / PROČ

13. 10. 2021

Dům Radost Praha-Žižkov

Proč?

Cílem konference „Renesance nájemního bydlení“ je prezentovat nově vznikající sektor komplexně. Na jednom místě se potkají odborníci z řad developmentu, investoři, správci budov, právníci, pojišťovny i banky.

Nebudou chybět ani zástupci města a plánování či názory na bydlení nájemníků samotných. Naše konference si klade za cíl odprezentovat a prodiskutovat nově vznikající sektor do hloubky a všechny zúčastněné edukovat.

Neméně důležitý je pro nás vzájemné propojení kontaktů a rok a půl chybějící networking.

Vize:

Vytvořit unikátní, jedinou a první platformu nájemního bydlení, kde se setkají zkušení odborníci, ale i začínající hráči v nově vznikajícím segmentu.

Setkat se na místě, kde se snoubí historie s budoucností, na místě, kde nájemní bydlení vzniká, s radostí – v RADOSTI.

Účastníky budou developeři vstupující do nájemního bydlení, investoři vstupující na nový trh, správci budov, banky, pojišťovny, právníci, architekti, studenti architektury…

Počet účastníků v sále je 80, online neomezeně.

TÉMATA KONFERENCE

  • 13.10.2021

Program

8.00 – 9.00

Registrace a snídaně

9.00 – 9.10

Úvodní slovo

9.10 – 9.30

Martina Sieber, MMR: PPP dostupné nájemní bydlení

9.30 – 10.05

Panelová diskuze: Analýzy, trendy, fakta

Moderátor:
Lenka Šindelářová, Investiční analytička

Panelisté:
Miroslav Linhart, Deloitte
David Navrátil, Česká spořitelna

10.05 – 10.15

Martin Lux, Sociologický ústav Akademie věd ČR: Výzkumný projekt dráhy bydlení mileniálů

10.15 – 10.25

Martina Mikeszová, Sociologický ústav Akademie věd ČR: Projekt Sociologického ústavu AV – „Nájem plus“

10.25 – 10.40

Coffee break

10.40 – 11.40

Panelová diskuze: Nájemní bydlení v ČR: minulost, současnost, budoucnost.

Moderátor:
Tomáš Kašpar, Asociace nájemního bydlení

Panelisté:
Martin Gillar, Czech Home Capital
Milan Krček, OSMD
Stan Kubáček, Heimstaden
Michal Nečas, Zeitgeist
Víťa Vala, Luka Living, Radost

11.40 – 12.40

Panelová diskuze: Budování dlouhodobého vztahu s nájemci a maximalizace výnosů

Moderátor:
Zuzana Chudoba

Panelisté:
Shai Gruber, Caliber Associates
Tomáš Machů, Hanák nábytek
Vladimír Mašinský, Sharry
Jiří Řezák, Qarta architektura
Vít Soural, Flat Zone
Andrea Střechová, Svoboda & Williams
Martin Vachek, Daramis

12.40 – 12.45

Daniela Kozáková, Široký Zrzavecký: Umění v interiéru

12.45 – 13.30

Oběd

13.30 – 13.40

Danuše Siering, Black Swan Media : Specifika Berlína

13.40 – 14.55

Panelová diskuze: Regulace, ochrana a veřejná podpora nájemního bydlení

Moderátor:
Jakub Adam, Taylor Wessing

Panelisté:
Martina Jůzová, Česká spořitelna
Olga Kaizar, Deloitte
Michaela Lounková, Deloitte
Jiří Pácal, Central Europe Holding
Lubomír Seif, Cyrrus Depositary
David Staněk, Direct pojišťovna
Petr Urbánek, Pražská developerská společnost

14.55 – 15.10

Martijn Kanters, Městský developer, Tilburg: Inspirace z Nizozemí

15.10 – 15.30

Coffee break

15.30 – 15.50

Marie Zemanová, COM.SE Consulting: Udržitelnost a požadavky regulátorů

Dagmar Rančáková, DOCONA: Financování z EU a národních zdrojů

15.50 – 16.50

Panelová diskuze: Pohledem developerů: nájem vs. prodej

Moderátor:
Tomáš Kadeřábek, Asociace developerů v ČR

Panelisté:
Petr Michálek, Skanska
Petr Palička, Penta R/E
Tomáš Pardubický, Finep
Marcel Soural, Trigema

16.50 – 17.00

Závěrečné slovo

17.00 – 18.00

Prohlídka domu Radost / Aperitiv

ŘEČNÍCI

  • 13.10.2021

Řečníci

Jakub Adam

Head of Real Estate & Construction, Taylor Wessing Česká republika

Jakub Adam je partnerem advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika, ve které vede skupinu Real Estate & Construction. Je zkušeným právníkem s mnohaletou praxí se zaměřením na fúze a akvizice, nemovitosti a jejich financování. Poskytuje poradenství domácím i zahraničním klientům při komplexních transakcích v různých průmyslových odvětvích. Jakub je členem Asociace pro rozvoj trhu s nemovitostmi (ARTN) a také výboru pro nemovitosti Americké obchodní komory. Pravidelně se jako řečník účastní konferencí a seminářů. Během své praxe publikoval řadu článků v právních publikacích a je spoluautorem příručky Immobilienrecht in Europa (Právo nemovitostí v Evropě).

Martin Gillar

Člen představenstva a generální ředitel Czech Home Capital

Martin Gillar je absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE. V investiční skupině Czech Home Capital působí jako člen představenstva a generální ředitel. V minulosti působil mimo jiné jako generální ředitel a předseda představenstva Dopravního podniku hlavního města Prahy, řídil divizi správy majetku a divizi strategie v České poště, či zastával post místopředsedy představenstva s odpovědností za rozvoj obchodu a správu majetku ve společnosti ČD Telematika. Viceprezident Asociace nájemního bydlení odpovědný za legislativu.

Czech Home Capital je investiční skupina zaměřená na nákup a správu rezidenčních nemovitostí určených k nájemnímu bydlení. Založena byla v roce 2019 a její portfolio skládající se z nemovitostí v ČR a Německu nyní poskytuje domovy více než 1.200 domácnostem.

Shai Gruber

Zakladatel a výkonný ředitel, Caliber Associates

Shai má více než dvacet let praxe v realitním byznysu. Specializuje se na poradenství v oblasti pronájmu budov na Manhattanu v USA pro institucionální i soukromé klienty. Dohlížel na řadu rezidenčních projektů Built to Rent od akvizic až po provoz a exit.

„Jsem pevně přesvědčen, že pražský soukromý nájemní sektor se posouvá na další úroveň. Lidé chtějí žít v komunitách, ne v budovách. Musíme pochopit základy vztahů mezi pronajímateli a nájemníky, abychom vytvořili zdravé a transparentní prostředí.”

Zuzana Chudoba

Zuzana Chudoba pracuje pro mezinárodní skupinu YIT od začátku jejího působení v České republice v roce 2008. V letech 2011 – 2018 řídila rozvoj zákaznické zkušenosti v regionu střední a východní Evropy. V letech 2016 – 2018 byla členkou představenstva Severské obchodní komory v České republice. Od roku 2018 je ve YIT zodpovědná za strategii a implementaci nájemního bydlení v České republice i v sousedním Slovensku, Polsku a Pobaltských státech.

„Nájemní bydlení v novodobém pojetí není jen byt k pronájmu. Je to především práce s prostorem, společnými částmi domu a hlavně službami bydlení doprovázejícími. Je to nový rozměr bydlení nabízející alternativu k bydlení vlastnímu, možnost flexibility, svobody a výběru z moha možností. Novodobé nájemní bydlení prochází renesancí, kterou nyní společně objevujeme.“

Martina Jůzová

Vedoucí oddělení financování nemovitostí, Česká spořitelna

Martina se na realitním trhu pohybuje více než 20 let. Měla příležitost stát u zrodu nemovitostního financování v České republice. Dále sbírala zkušenosti v oblasti developmentu nebo leasingu komerčních nemovitostí (např. v AIG/Lincoln či ING Lease). Posledních 10 let působí v České spořitelně, kde zastává pozici vedoucí oddělení financování nemovitostí.

Tomáš Kadeřábek

Ředitel Asociace developerů

„Nájemní bydlení je velkou výzvou dnešních dní pro všechny zúčastněné. Zhoršená dostupnost vlastnického bydlení obrací pozornost zájemců o bydlení směrem k nájmům. Jedině zajištění dostatečné nabídky nájemních bytů v přijatelných cenových mantinelech zabrání různým návrhům na nesmyslné regulace nemovitostního trhu.“

Olga Kaisar

Partner a vedoucí nemovitostního týmu, Deloitte

Olga Kaizar je advokát, Partner a vedoucí nemovitostního týmu v Deloitte Legal v České republice s více než 18 lety zkušeností v oblasti nemovitostního práva. Před působením v Deloitte Legal poskytovala právní podporu přední středoevropské nemovitostní a investiční skupině, zejména v oblasti mezinárodních M&A transakcí a financování. V rámci své praxe Olga spojuje inovativní technologie dohromady s jejími obchodními zkušenostmi s cílem poskytnout klientům moderní a holistická řešení, která přesahují tradiční právní služby.

Martijn Kanters

Městský urbanista, Tillburg, Nizozemsko

V současné době se Martijn podílí na plánování a realizaci portfolia projektů udržitelného rozvoje města Tillburg s celkovým počtem více než 7 000 bytových jednotek, ve spolupráci a partnerství mezi vlastníky pozemků/nemovitostí, developery a obcí.

Člen mezinárodního expertního poolu European Urban Knowledge Network. Byl hlavním konzultantem Úřadu pro územní plánování v Amsterdamu. Pracoval jako poradce generálního tajemníka a prezidenta INTA (Mezinárodní asociace pro rozvoj měst).

V letech 2007 – 2010 vedl oddělení poradenství a průzkumu ve společnosti DTZ v Praze. Zde kromě jiného pracoval na přípravě urbanistického projektu o rozloze 1,2 milionu metrů čtverečních v Praze (čtvrť Bubny), na strategii portfolia 6 000 ha bývalých důlních pozemků v Moravskoslezském kraji, na strategii plánování aktiv pro kanceláře UniCredit Bank v Praze.

Tomáš Kašpar

Viceprezident Asociace nájemního bydlení. Spoluautor nájemních projektů Albertov rental apartments a Luka Living rental apartments. V roce 2011 založil Key Consulting Estate, specializuje se na řízení a poradenství developerských projektů.

„Nájemní bydlení v minulosti nebylo nic po čem byste toužili. To se však mění. Dnešní moderní nájemní bydlení může být dokonce ideálním lékem na bytovou krizi. Pro investora je to mimořádně obtížná disciplína, která se snad kromě čtyř stěn, zcela liší od bytů určených k prodeji.“

Daniela Kozáková

Advokát, Široký Zrzavecký

Mgr. Daniela Kozáková je zkušená advokátka, která má rozsáhlé dlouhodobé zkušenosti s nemovitostním a stavebním právem a právem v umění.

Mgr. Kozáková poskytuje právní služby v oblasti práva v umění pro sběratele, soukromé galerie a další odborníky na trhu s uměním, instituce a muzea, včetně otázek autenticity a provenience, včetně právních prověrek, ohledně nákupu uměleckých děl, právních rizik týkajících se pojištění a přepravou uměleckých děl, poradenství ohledně různých uměleckých výpůjček zejména pro výstavní účely, ať už soukromých nebo institucionálních, a poradenství v otázkách kulturního dědictví.

V oblasti práva nemovitostí a stavebnictví Daniela vedla nebo se podílela na celé řadě významných transakcí a projektů v oblasti akvizic a due diligence nemovitostních celků, developmentu, pronájmu a správy obchodních center, kancelářských, průmyslových a logistických celků a rovněž na realizacích rezidenčních projektů, včetně nájemních, a rovněž poskytuje služby mimo jiné privátním investorům při koupi a prodeji high-end rezidenčních nemovitostí.

Mgr. Daniela Kozáková je také členkou multidisciplinární síťové platformy PAIAM (Professional Advisors to the International Art Market) pro renomované profesionály poskytující poradenství na světovém trhu s uměním se sídlem v Londýně a New Yorku.

Milan Krček

Předseda, Občanské sdružení majitelů domů v ČR (OSMD)

Občanské sdružení majitelů domů v ČR, z.s.  vzniklo v ČR v roce 1990 a v současnosti sdružuje přibližně 4000 členů. Členy jsou především majitelé nájemních domů z řad fyzických osob, právnické osoby s vlastním bytovým fondem a některé obce a města. Předmětem činnosti sdružení je především prosazování zájmů majitelů nemovitostí určených k zajištění nájemního bydlení.

Stan Kubáček

Investiční ředitel pro Německo a Střední Evropu, Heimstaden

“Jsme přesvědčeni, že nájemní bydleni má své přirozené místo na trhu s bydlením v každém větším městě. Poptávka po kvalitním nájemním bydlení bude dále narůstat z důvodu sociologických a možná i ekonomických. A tomu chceme jít naproti naším konceptem Přátelských Domovů.”

Miroslav Linhart

Partner, Deloitte Advisory

Ve společnosti Deloitte se specializuje na investiční poradenství v oblasti nemovitostí. Dlouhodobě se věnuje rezidenčnímu trhu, od roku 2013 spolupracuje na vývoji aplikace www.cenovamapa.org , která datově mapuje trh nemovitostí, včetně cen bytů a pronájmů.

„Nájemní bydlení je u nás nový a rychle se rozvíjející investiční segment. Pro úspěch na něm je ovšem nutné mu opravdu dobře rozumět. Ďábel je v detailu…“

Michaela Lounková

Senior manažer, Deloitte Advisory

Ve společnosti Deloitte pracuje od roku 2013 a specializuje se na daňové poradenství v oblasti daně z přidané hodnoty. V oboru daňového poradenství pracuje již řadu let a má zkušenosti s poskytováním služeb českým i nadnárodním firmám v rámci nejrůznějších projektů týkajících se daňové problematiky zejména se specializací na oblast nemovitostí.

“Z daňového pohledu má nájemní bydlení řadu specifik a jejich správné daňové nastavení je základem úspěchu…“.

Martin Lux

Vedoucí oddělení socioekonomie bydlení, Akademie věd ČR

Ve svých výzkumech se zaměřuje na popis, mezinárodní komparaci a hodnocení nástrojů bytové a sociální politiky, zejména na problematiku sociálního bydlení, a na oblast ekonomiky bydlení.

člen Komise pro popularizaci vědy AV ČR, člen Advisory Board pro časopis European (International) Journal of Housing Policy, konzultant Ekonomické komise pro Evropu OSN (Economic Commission for Europe UN), člen Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí

Tomáš Machů

Obchodní ředitel Hanák Nábytek, a.s.

Působí ve společnosti od roku 2010, kde se specializoval na celkový rozvoj interiérových dveří, které jsou stabilní a nedílnou součástí tzv. Hanák | Interior conceptu (kompletního vybavení interiérů od jednoho výrobce). Od roku 2016 zastává fuknci obchodního ředitele, kde je (mimo aktivity spojené s touto funkcí) odpovědný za celkový rozvoj společnosti na poli tuzemských a zahraničních developerských projektů.

„Zaměřujeme se na výrobu kvalitního a designového nábytku, který vydrží dlouhé roky. Od kuchyní až po ložnice vám vybavíme celý domov. Interiéry nejvyšší kvality, to je HANÁK INTERIOR CONCEPT.“

Vladimír Mašinský

Head Of Business Development, Sharry Europe

Vladimír je původně český architekt, studium na TU Delft, NL a kurzy na MIT, USA. Mám velkou vášeň pro inovace komerčních nemovitostí, v současné době se zaměřujeme na implementaci digitálních technologií na projektech v CEE a USA. Zajímá mne vytváření nových druhů komerčních budov, pohled na real estate z analytického a investičního hlediska s využitím dat.

Petr Michálek

Předseda představenstva a generální ředitel Skanska Reality a.s.

„Přístup skupiny Skanska k tématu nájemního bydlení ve Švédsku a v České republice.“

Martina Mikeszová

Sociologický ústav AV ČR

Od roku 2006 je odbornou pracovnicí Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., v oddělení Socioekonomie bydlení, kde se zabývá postoji Čechů k bydlení a sociálními i ekonomickými aspekty bydlení s důrazem na problematiku finanční dostupnosti, sociálního bydlení, bezdomovectví a sociálního vyloučení. Je spoluautorkou sedmi statí v impaktovaných vědeckých časopisech, včetně statí mezinárodních časopisech, jako jsou Housing Studies, Journal of European Social Policy a International Journal of Housing Policy. Věnuje se také aplikovanému výzkumu a výrazně se podílela na přípravě Metodiky tržního selhání v oblasti bydlení pro MMR ČR.

„Internetová platforma „Nájem Plus“ nabízí cestu, jak zvýšit povědomí o nabídce kvalitního a dlouhodobého soukromého nájemního bydlení v České republice.“

David Navrátil

Hlavní ekonom, Česká spořitelna, a.s.

David je hlavním ekonomem České spořitelny a ředitelem Ekonomických a strategických analýz. Předtím působil v České národní bance. Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě.

Jeho komentáře můžete sledovat na Twitteru nebo na LinkedIn.

Michal Nečas

Jednatel, Zeitgeist Asset Management

Ve společnosti Zeitgeist Asset Management působí od roku 2018 a o rok později byl jmenován do funkce jednoho ze tří jednatelů. Michal Nečas má téměř patnáctileté pracovní zkušenosti v oblasti realitního byznysu, kde zastával vysoké manažerské pozice. Nyní má na starosti veškeré aktivity a projekty společnosti na území České republiky.

Petr Palička

Ředitel Penta Real Estate ČR

Pracuje v Pentě od roku 2007. Založil, a postupně v Pentě  vybudoval silný tým real estate pro  Českou republiku, který se zaměřuje na projekty s vysokou urbanistickou a architektonickou kvalitou, současně však dbá i na moderní technologie a vysokou kvalitu provedení. Projekty Penty  významně přispívají k rozvoji hlavního města, v samotném centru je to zejména revitalizace okolí Masarykova a  Hlavního nádraží, v širším centru pak nová městská čtvrť Waltrovka, lokalita Nuselského pivovaru či několik rezidenčních projektů v Praze 6.  Do Penty Petr přišel z pozice generálního ředitele společnosti Bovis Lend Lease pro Českou republiku a Slovensko. V této společnosti strávil 14 let, a  společnost se za jeho vedení stala leaderem trhu v oblasti řízení staveb.

Tomáš Pardubický

Generální ředitel FINEP HOLDING, SE

Absolvent VŠE v Praze a Turku University of Economics ve Finsku
Člen týmu, který stál za vznikem Expandia Banky (později eBanka), zde zastával pozici CEO
Manažerské pozice v PWC a KB, kde pracoval na pozici výkonného ředitele.
Od 2007 zastává pozici CEO ve společnosti FINEP HOLDING
Člen dozorčí rady Moneta Money Bank

„Spíše než cena bytu rozhoduje o dostupnosti bydlení poměr mezi měsíčními výdaji na bydlení a příjmy domácnosti. Z tohoto pohledu může nájemní bydlení sehrát klíčovou roli ve stabilizaci rezidenčního trhu, obdobně jako na západ od Aše.“

Jiří Pácal

Předseda představenstva Central Europe Holding a.s., člen správní rady ARTN

Od r. 1991 se věnuje investicím do nemovitostí; realitním konzultacím a poradenství. Od r. 1996 vede společnost Central Europe Holding a.s., která investuje, pronajímá, zhodnocuje převážně bytové nemovitosti.

Podílel se na řízení např. stavební firmy Klement a.s, správě komunálního majetku v Městské realitní Poděbrady a.s.; spolupracoval s MMR a podílel se tvorbě Zákona č. 107/2006Sb. o deregulaci nájemného nebo Občanského zákoníku 89/2012Sb. v oblasti nájmu bytu nebo bytového spoluvlastnictví. Od r. 2002 člen správní rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

“Nájemní bydlení je neopomenutelnou a důležitou součástí bytového trhu. Správné fungování vlastnického, nájemního, družstevního i sociálního bydlení je zásadní pro fungování ekonomiky i pohody ve společnosti. Bohužel nedořešených či špatně nastavených pravidel v bydlení je stále mnoho a místo řešení se objevují u našich politiků „nápady“ na další obtíže…”

Dagmar Rančáková

DOCONA, majitelka

Financování z EU a národních zdrojů.

“Klimatické ambice EU a plán na podporu ekonomického oživení přinášejí příležitost realizovat udržitelné projekty za výrazné podpory financování. Podpora renovace budov pro energetickou úsporu je jednou z priorit Národního plánu obnovy.”

Jiří Řezák

Architekt, partner Qarta architektura

„Pro kvalitní architekturu a tvorbu veřejného prostoru přináší forma nájemního bydlení nový kvalitativně vyšší rozměr. Řada investorů pracuje s dlouhodobějšími vizemi, které se budou odrážet jak v kvalitě provedení jednotlivých staveb, tak ve snaze o originalitu řešení.“

Lubomír Seif

Ředitel CYRRUS DEPOSITARY

Lubomír se od roku 2014 věnuje opatrování majetku investičních fondů v roli jejich depozitáře. Před tím působil od roku 1994 v předních českých bankách, kde měl na starost finanční instituce a retailový sektor. Nabyté zkušenosti se rozhodl zúročit v soukromém sektoru a v únoru 2020 se rozhodl vybudovat v privátní sféře první český otevřený nebankovní depozitář investičních fondů, čistě pro fondy kvalifikovaných investorů, kdy převážná část těchto fondů investuje v realitním sektoru. Protože je tato služba dána ze zákona a je třeba k její činnosti povolení od ČNB, rozhodl se spojit své profesní zkušenosti se společností CYRRUS, a.s., neboť pouze obchodník s cennými papíry a nebo banka jsou oprávněni opatrovat majetek investičních fondů.

“V daném sektoru vidím obrovskou příležitost být fondům jejich rádcem a provázet je úskalím regulace, v souvislosti s jejich investiční činností. Navíc propojení se službou obchodníka s cennými papíry je čistě logický krok, neboť likvidní nezainvestovaný majetek fondů je třeba zhodnotit ve finančních nástrojích a poskytování komplexní správy služeb je další budoucí výzvou naší společnosti“

Martina Sieber

Poradkyně ministryně, MMR

Od absolvování Vysoké školy ekonomické v Praze se věnovala výuce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy na katedře sociologie a poradenství v oblasti hodnocení investic a to jak z hlediska finančního tak i socioekonomického. Jako poradkyně ministryně Ministerstva pro místní rozvoj se věnuje veřejnému investování – možnostem zvýšit jeho finanční a společenskou efektivitu – jednu z cest dlouhodobě vidí v propojení veřejného a privátního sektoru v rámci PPP projektů.

„Na nové věci v životě je nutné se dívat jako na příležitosti nikoliv jako na hrozby. Kouzlo je skryto ve využití komparativních výhod – neboli nechť každý dělá to, co mu jde nejlépe.“

Danuše Siering

Zakladatelka Black Swan Media

Pracovala 30 let v oboru stavebnictví v Praze. Je vydavatelkou N&N Czech-German Magazine s důrazem na česko-německé vztahy v hospodářské a společenské oblasti. Téma developerství a propojení mezi Prahou a Berlínem je nedílnou součástí její práce dodnes.

„Proč nejsou české firmy na berlínském nemovitostním trhu úspěšné? Je zastropňování nájmů a vyvlastňování v Berlíně můrou developerů? Pochopit tuto problematiku znamená znát specifika německé metropole a nelehké souvislosti ve vývoji Východního a Západního Berlína.“

Marcel Soural

Předseda představenstva Trigema a.s., Real Estate Development, Stavebnictví

Investiční skupina Trigema je ryze českou, primárně developerskou a stavební společností s přesahem do dalších aktivit.

Vít Soural

Project Manager Flat Zone, Proptech, Real Estate Development, data analysis

Realitní agregátor, který vyhledává v kompletní nabídce developerských projektů po celé ČR. Flat Zone Studio je B2B produkt a umožňuje analytikům a manažerům datově porozumět trhu nemovitostí.

David Staněk

Ředitel pro podnikatelská pojištění, Direct pojišťovna

David působí více než dvacet let ve výkonném managementu převážně ve finančních institucích. Byl zodpovědný za řízení různých distribučních kanálů, jako je zprostředkování obchodu, přímý obchod a obchod prostřednictvím nepřímé distribuce (POS) pro největší mezinárodní společnosti působící v České republice, střední a východní Evropě a Rusku.

Andrea Střechová

Senior Property Consultant, Svoboda & Williams

Andrea Střechová má více než 15 let praxe na českém realitním trhu a v kanceláři Svoboda & Williams pracuje již od roku 2006, aktuálně na pozici Senior Property Consultant. Absolvovala obor právní vztahy k nemovitostem na Právnické fakultě MU.

Lenka Šindelářová

Realitní analytička

Lenka se již 15 let věnuje poradenství a průzkumu realitního trhu v České republice a střední Evropě. Svou kariéru započala v roce 2006 ve společnosti DTZ. Od roku 2010 zastávala pozice Vedoucí poradenství a průzkumu trhu v mezinárodních realitních poradenských společnostech. Je členkou RICS a Female Leaders in Real Estate.

Petr Urbánek

Téměř třicet let se aktivně zabývá trhem s nemovitostmi. Je členem výboru odborníků REICO investiční společnosti České spořitelny, byl jednatelem Europolis Real Estate Asset Management s.r.o., obchodním ředitelem Hochtief Projektentwicklung a senior konzultantem Healey & Baker (dnes Cushman & Wakefield). Během dosavadní kariéry aktivně participoval na přípravě, realizaci nebo restrukturalizaci projektů s výměrou v měřítku stovek tisíc m2, z nichž některé získaly řadu domácích i mezinárodních ocenění (například budovy projektu River City Prague) včetně ocenění osobních. Byl zapojen v různých místních i mezinárodních profesních organizacích. Dodnes zůstává členem Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Díky svým odborným znalostem a znalostem trhu s nemovitostmi působí často jako lektor a přednášející. Přednášel nebo přednáší na FA ČVUT, na kurzech University of Nottingham, University of Sheffield, Erste School of Banking and Finance apod.

“Nájemní bydlení v Praze je na rozdíl od ostatních nemovitostních segmentů díky kombinaci mnoha různých příčin tzv. „nejmladší“ jak z pohledu deregulace, legislativy, nepsaných pravidel, hráčů na investičním, developerském a politickém poli, psaných i nepsaných norem i očekáváním konzumentů – nájemců. Budoucí rozvoj tohoto nemovitostního segmentu správným směrem může zásadně pozitivně přispět ke zmírnění dopadů velmi dynamicky pokračujícího trendu urbanizace společnosti.”

Martin Vachek

Výkonný ředitel

Působí ve skupině Daramis od roku 2013 a od roku 2016 zastává funkci výkonného ředitele. Předtím působil 9 let jako ředitel prodeje a marketingu pro Lighthouse Group Czech Republic. Martin Vachek vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a práva na univerzitě v Nancy ve Francii.

Víťa Vala

Předseda představenstva a ředitel pro strategii SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Víťa Vala se účastnil celého SIKO projektu hned po návratu z USA od roku 1993. Již z Ameriky posílal dopisy o potřebě rozšiřování sítě přes franchising, což pak pomohl po návratu naplňovat. V prvních letech se také významně podílel na expanzi firmy do velkoobchodu po celé republice. Ještě v devadesátých letech začal pravidelně navštěvovat zahraniční veletrhy včetně Číny, Indie či USA a významně tak pomohl budování privátních značek a exkluzivních zastoupení renomovaných brandů pro SIKO na trhu v ČR a SR. V poslední době byl např. iniciátor vzniku ELITE BATH, studia luxusních koupelen, a významně se podílí na rozvoji developerských projektů v rámci SIKO byznysu. Víťa rozšiřuje rodinný business i do dalších oblastí. Je např. duchovní otec originálního projektu nájemního bydlení v České Republice – Luka Living. V květnu r. 2020 se stal prvním prezidentem nově vzniklé Asociace nájemního bydlení. Víťa byl také iniciátorem založení sdružení českých rodinných firem – Family Business Network, je jejím zakládajícím členem i zároveň členem představenstva.

Marie Zemanová

Sustainabilty Strategy and Advisory COM.SE Consulting

„Odpovědné a udržitelné chování se stává nedílnou součástí strategie firem i života jednotlivců. S rostoucími požadavky klientů i regulátorů v této oblasti je třeba počítat a předvídat je.“

ZÁZNAM KONFERENCE

  • 13.10.2021

Záznam konference

Záznam konference bude možná zakoupit online po skončení konference. Zaregistrujte se prosím:

O REAL ESTATE ACADEMY

O REAL ESTATE ACADEMY

Real Estate Academy je první online vzdělávací platforma pro odborníky z oboru nemovitostí v České republice. Jde o komplexní multioborový program.

Absolventi získají potřebné dovednosti a znalosti, které pokrývají životní cyklus nemovitostí všech segmentů. (Na příklad: právní, ekonomické, manažerské, technické, stavební, urbanistické, energetické a ekologické, …)

Její zakladatelka Michaela Pfeiferová má více než 18 let praxe v oboru nemovitostí. Z toho 11 let pracovala na top manažerských pozicích ve společnosti Kaufland ČR, 6 let na pozici jednatele společnosti se zodpovědností za oblast nemovitostí.

PARTNERSTVÍ

Proč se stát
partnerem konference:

  • Prezentace projektů a služeb přímo vašim zákazníkům, dodavatelům ale i široké veřejnosti
  • Získání nových zkušenosti nejen od odborníků, ale i ze zahraniční, kde segment nájemního bydlení stabilně funguje
  • Zviditelnění firmy, služby a klíčové osoby
  • Získání kontaktů

PARTNERSTVÍ

Partneři

Generální partner:

Česká spořitelna, a. s.

Hlavní partner:

Deloitte CZ

Partner:

Dům Radost

Mediální partner:

E15

Partner:

Taylor Wessing

Marketingové poradenství:

The Art of Sales

Pod záštitou ARTN:

Partner:

HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Partner:

Direct pojišťovna, a.s.

Partner:

Ministerstvo pro místní rozvoj České republiky

Partner:

Asociace nájemního bydlení

Kontakty

Real Estate Academy s.r.o.
Korunní 2569/108g Vinohrady, Praha 10
academy@realestate-academy.cz
+420 733 62 67 63