Fotka Marie Zemanové

Marie Zemanová


Baví mě podporovat, vzdělávat a propojovat jednotlivce i firmy a tím přispět k tomu, aby byla naše společnost udržitelná a dlouhodobě prosperovala. Přicházím s novými tématy, snažím se změnit jejich vnímání a vysvětlit, že jde o důležité obchodní příležitosti.

Krátce o mně

Jsem ekonomka a mám 25 let zkušeností z manažerských pozic v korporátním světě. 17 let jsem pracovala v ČSOB, posledních pět let jako předsedkyně penzijní společnosti. A pak jsem se vydala na cestu spojenou s udržitelností, na které jsem dodnes.

Nejdřív jsem působila jako dočasná ředitelka neziskové organizace propagující udržitelné a odpovědné podnikání. Spolupracovala jsem s jednotlivci, společnostmi i vládními orgány na zlepšení diverzity a začlenění témat, jako je udržitelnost zdrojů (např. nižší spotřeba plastů), výhody oběhového hospodářství, Cíle udržitelného rozvoje (SDG) nebo Zelená dohoda pro Evropu.

A v tom pokračuji dál ve společnosti COM.SE Consulting, kterou jsem založila s Editou Šilhánovou. Pro naše zákazníky připravujeme strategii udržitelnosti ušitou na míru tak, aby podporovala a pomáhala plnit jejich obchodní cíle.

Pokud chceme, aby byla nejen Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, ale aby se situace zlepšila globálně, máme před sebou ještě hodně práce. Naši společnost čeká velká systémová změna a já vím, jak ji úspěšně zvládnout. Ráda své znalosti a doporučení předám i vám.

“Mojí vizí je, aby se téma odpovědného a udržitelného podnikání stalo nedílnou součástí každé společnosti.”

Co mě baví kromě práce

Na prvním místě je to moje rodina. Také ráda potkávám a poznávám nové lidi. Mou velkou vášní je cestování s trochou adrenalinu, jako je třeba potápění se se žraloky. Fascinují mě krásy podvodního světa, které s nadšením fotím.


Kde jsem získala znalosti

Kde jsem získala zkušenosti