Mentoring Michaela Pfeiferová

Ráda se s vámi podělím o své zkušenosti a nabídnu náhled nezávislého pozorovatele. Věřím, že společně najdeme vaši novou cestu.


Co vám mentorování přinese?

Kdy vám může mentoring pomoct

Jste na rozcestí

Pracujete na skvělé pozici, ale cítíte se jako ve zlaté kleci a nemáte odvahu udělat radikální rozhodnutí? 

Chcete rozvíjet svůj talent

Máte nadání, kterému jste se dosud profesně nevěnovali? Láká vás změna oboru, ale bojíte se udělat krok do neznáma?

Work-life balance

Nevíte si rady, jak docílit rovnováhy mezi pracovním a osobním životem? Jak nastavit pracovní návyky na volné noze? 

Řešíte nástupnictví ve firmě

Nejste si jistí, jak postupovat při výběru nástupce nebo jak by mělo samotné předávání proběhnout?

Postupujete na novou pozici

Obáváte se, jak zvládnete všechny nové výzvy, aby vás to nesemlelo? Nevíte, kde začít a jak pokračovat? 

Budu vaším průvodcem

Mentoringu se věnuji už přes deset let. Předtím jsem ho sama využila a moc mi pomohl v osobnostním rozvoji i v pracovním životě.

Mám zkušenosti s interním mentoringem ze společnosti, kde jsem vedla oddělení řízení a správy nemovitostí a později působila jako jednatelka se zodpovědností za oblast nemovitostí.

Také jsem navázala spolupráci s neziskovými organizacemi, kde mentoruji dobrovolně. A moc ráda, protože mi dává smysl pomáhat lidem rozvíjet se a růst.

Sama jsem si vše nastudovala, ale nepoužívám žádné naučené postupy. Mám radši osobní přístup přizpůsobený komukoli, kdo se na mě obrátí. Každý je jiný a vyhovuje mu něco jiného.

Těším se na vás

Michaela Pfeiferová

Mentoring mně samotné moc pomohl. Chci vracet, co jsem dostala.

Úvodní setkání zdarma 

Nejste si jistí, jestli je pro vás mentoringový program to pravé? Využijte možnosti nezávazného setkání, kde si řekneme, jak mentoring probíhá, s čím by vám mohl pomoct a také zjistíme, jestli si sedneme. 

Ráda vidím, jak lidé s mojí pomocí rostou. To je ta největší odměna

Přečtěte si příběhy mých klientů a dnes už i přátel.

Na schůzky s mojí mentorkou Míšou se vždy těším, protože jsou velmi inspirativní a odcházím z nich nadšená. Motivující jsou pro mne zajímavé tipy na události, kde se mohu dozvědět další důležité informace pro svou kariéru. Velmi oceňuji u Míši upřímnou zpětnou vazbu, která mě nutí zamýšlet se nad mými dalšími kroky. Je skvělé mít někoho, kdo mě podporuje a dodává mi odvahu. 

Pavla 

Díky Míše jsem pochopila, že se nemusím jen soustředit na výzvy, které mám před sebou, ale měla bych se umět ohlédnout i za svými úspěchy a vychutnat si radost z podařené věci. Nejvíc si cením toho, že jsem se mohla rozvíjet a objevila jsem u sebe dovednosti, o kterých jsem si do té doby myslela, že je vůbec nemám. Také jsme diskutovaly nad knihou Stevena Coveyho „7 návyků skutečně efektivních lidí“ a díky Míše jsem pochopila, že vzdělávání ve věci efektivní práce a řízení lidí je velmi nutné a nápomocné. A radost ze vzdělávání se snažím přenášet i na své kolegy v týmu.

Lucie 

Mentoring doporučuji ženám v každé životní etapě, ale především ve chvíli, kdy přešlapují na místě a cítí potřebu změny. V Míše jsem získala obrovskou podporu v ujasnění si dalšího profesního směřování v souladu s mým osobním posláním a vykročit znovu do světa podnikání. Ukázala mi sílu networkingu, kde se ženy vzájemně podporují, a zapojila mě do své rozsáhlé sítě přátel a kolegů. Jsem vděčná za to, že jsem dodnes její součástí. 

Dáša 

Díky podpoře a nasměrování Míši se mi podařilo úspěšně napsat a vydat vlastní knihu. Kromě vytvoření The (R)evolution of Love mě tato úžasná mentorka inspirovala v mnoha dalších směrech: od profesionální komunikace a sebeprezentace až po zpracování ostychu a vystoupení z komfortní zóny. Jsem jí za mnohé vděčná a věřím, že naše setkání byla vzájemně obohacující. Děkuji!  

Gaby, koučka & autorka knihy

Měla jsem možnost mít mentoring s velmi inspirativní ženou Míšou Pfeiferovou. Ačkoliv jme se potkávaly v době covidu především online a byla to má první zkušenost s mentoringem jako mentee, využila jsem našich rozhovorů naplno. Oceňuji vzájemnou otevřenost, upřímné sdílení životních i pracovních zkušeností, a především jsem získala jiný inspirativní pohled nejen na práci, kariéru, ale i život. A co si odnáším? Pamatuji, jak Míša říkala, že to je tvůj život! Snažím se podle toho konat a žít naplno. Děkuji za příležitost. 

Jana 

Mentoring s Míšou mi pomohl určit si priority v pracovním i osobním životě, ustát důležité životní změny, vydržet a uspět. Míša vytvářela příjemný a bezpečný prostor pro sdílení; vždy mě vyslechla, sdílela svoje zkušenosti a pomohla mi podívat se na moji situaci a řešená témata s odstupem. Naše setkání byla inspirativní a přiměla mě zamyslet se hlouběji nad řešenými tématy. Míša je mi vzorem a vím, že kdybych s něčím v budoucnu potřebovala pomoct, můžu se na ni s důvěrou obrátit.

Tereza 

Proč mentoring právě se mnou

Mentoring je vztah a jako v každém vztahu je důležitá důvěra. Bez ní by žádný vztah nefungoval.

Mohlo by vás zajímat

Co je mentoring

Mentoring je profesionální vztah mezi mentorem a mentorovaným, kterému se také říká mentee. Mentor se stává jeho průvodcem, předává mu své zkušenosti, dovednosti a vědomosti a podporuje ho v osobnostním i profesním rozvoji.

Z historie mentoringu

Termín mentor pochází z řečtiny a objevil se v Homérově eposu Odysseus, který byl napsán 800 let př. n. l. Když Odysseus odcházel do Trójské války, požádal svého přítele Mentora, aby se postaral o jeho rodinu, především pak o výchovu syna Télemacha. Mentor vyhověl a stal se Télemachovým učitelem, rádcem, průvodcem a přítelem.

Co dělá mentor

Mentor předává své znalosti a zkušenosti, podporuje mentorovaného, aby lépe poznal sebe sama a rozvíjel své dovednosti.

Jaký je rozdíl mezi koučem a mentorem

Kouč je odborník na koučování, ale nemusí být znalcem oboru, jímž se koučovaný zabývá. Podporuje ho, aby co nejlépe využil své znalosti a dovednosti k dosažení stanovených cílů. Pomocí koučovacích otázek ho směruje k uvažování o změně.
Mentor předává své znalosti a zkušenosti a je specialistou na danou oblast. Na základě své praxe radí, jak řešit určité situace.

Co očekávat od mentoringu

Mentoring vám pomůže v sebepoznání a osobnostním a profesním rozvoji. Přinese vám nové znalosti a zkušenosti. Získáte jiný úhel pohledu na svou situaci, který vám usnadní rozhodování.

Kde probíhají setkání

Sejít se můžeme kdekoli, kde vám to bude vyhovovat – v restauraci, v kavárně, v mé kanceláři v Domě Radost nebo online. Také můžeme naše schůzky podle potřeby kombinovat a scházet se osobně i online.

Jak často se budeme vídat

Obvykle se scházíme 1x měsíčně po dobu jednoho roku, ale mohou být situace, kdy je potřeba rychlé řešení. Pak se můžeme domluvit například na schůzkách 2x měsíčně po dobu půl roku nebo jinak. Řeknete si, jak potřebujete.

Jak dlouho období mentoringu trvá

Většinou jeden rok, ale můžeme se domluvit i jinak, záleží na vás. S některými pokračujeme i po roce.

Jak probíhá první setkání

Na úvodním setkání si řekneme, co od mentoringu očekáváte a co vám může dát. Také zjistíme, jestli si sedneme. Je důležité, aby mezi námi fungovala důvěra. Mentoring je vztah a jako v každém vztahu to bez důvěry nejde. Když by nebyla důvěra, nic by vám to nepřineslo.

Jak mentoring probíhá

Nemám připravené žádné přesně dané schéma nebo scénář. Ze svých zkušeností vím, že každému vyhovuje něco jiného. Někdo rád mluví, někdo je naopak uzavřenější. Zkrátka každý je jiný. Ráda se vám přizpůsobím, je důležité, abyste se cítili komfortně.

Nemusíte se obávat, že bych vám říkala teď udělejte to a potom tohle. Nabídnu vám pohled nezaujatého pozorovatele a inspiraci, jak jsem podobnou situaci řešila já nebo ji viděla řešit někoho jiného.

Jaké používám postupy

Jestli chcete znát přesnější zařazení, můj přístup se dá označit jako kombinování mentoringu a koučovacích metod, ale já tomu radši říkám přátelské povídání a předávání zkušeností.

Mentoring mimo Prahu

Lokalita nehraje roli. Kancelář mám v Praze, ale můžeme se domluvit, že budou naše setkání probíhat online.

Možnosti kontaktování mimo smluvený termín

Termíny schůzek si naplánujeme tak, aby vám vyhovovaly. Pokud budete potřebovat něco rychle řešit, můžete se na mě obrátit a domluvíme se.

Ráda si na vás najdu čas, vyplňte prosím několik údajů


Vaše údaje jsou v bezpečí, více informací najdete v Zásadách ochrany osobních údajů.